کد خبر : ۱۰۷۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 04 July 2022
محمد ربیعی در آغاز چهارمین سال مربیگری خود در مس رفسنجان، طولانی‌ترین حضور را در یک تیم به خود اختصاص داده و جلوتر از یحیی گل‌محمدی و امیر قلعه‌نویی است.


ربیعی، گل‌محمدی و قلعه‌نویی؛ باثبات‌ترین مربیان فعلی لیگ

به گزارش ایسنا، شش تیم از ۱۶ تیم لیگ برتر ایران فصل جدید را با سرمربیان جدید شروع خواهند کرد. استقلال، سپاهان، تراکتور، صنعت نفت، هوادار و نساجی تیم‌هایی هستند که برای فصل جدید با گزینه‌های جدید خود به توافق رسیده‌اند. 

در پی فعل و انفعالات جدید، عمر مربیگری در فوتبال ایران به شدت کاهش یافته است. چند تن از مربیان سابقه فصل گذشته که دومین یا سومین سال حضور خود را در تیم‌شان تجربه می‌کردند، در این فصل بیکار یا سراغ تیم‌های دیگری رفته‌اند. 

در نتیجه در فصل جدید، محمد ربیعی هم‌چنان باسابقه‌ترین مربی از زمان انتخاب به عنوان سرمربی مس رفسنجان است و بعد از او یحیی گل‌محمدی و امیر قلعه‌نویی دیده می‌شوند اما عجیب این که باسابقه‌ترین مربی هم فقط سه فصل در یک تیم حضور داشته است. یحیی گل‌محمدی دو فصل و نیم در پرسپولیس مربیگیری کرده و امیر قلعه‌نویی دو فصل هدایت گل گهر را برعهده داشته است. 

به طور میانگین عمر مربیگیری مربیان در باشگاه‌های ایران در مقطع کنونی که شش مربی به تازگی استخدام شده‌اند، معادل حدودا هشت ماه است که مطمئنا با شروع فصل تغییراتی را به علت نتایج ضعیف برخی از تیم‌ها خواهیم دید.

در زیر جدول با ثبات‌ترین مربیان لیگ ایران را می‌بینید:

ربیعی، گل‌محمدی و قلعه‌نویی؛ باثبات‌ترین مربیان فعلی لیگ

انتهای پیام

عضویت در خبرنامه
نام:
ایمیل:
* نظر: