کد خبر : ۱۰۸۰۳۱
تعداد نظرات : ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022
وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با محکوم کردن حمله انجام شده به سلمان رشدی، ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور در پی مورد حمله قرار گرفتن سلمان رشدی، نویسنده مرتد «آیات شیطانی» در جریان یک رویداد فرهنگی در نیویورک، با صدور بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.

بلینکن با متهم کردن ایران به برانگیختن خشونت علیه رشدی گفت: آمریکا و شرکای آن در عزمشان برای ایستادگی در برابر این تهدیدها سستی نخواهند کرد، از هر وسیله مناسبی که در دسترسمان باشد استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، بیانیه بلینکن در پی این منتشر شده است که براساس گزارش‌ها سلمان رشدی، دو روز پیش و در جریان یک رویداد فرهنگی در نیویورک با چاقو مورد حمله قرار گرفت، پس از عمل جراحی، اکنون از زیر دستگاه اکسیژن مصنوعی خارج شده و می‌تواند صحبت ‌کند. پیش از اعلام این خبر جدید، اعلام شده بود که وضعیت جسمی رشدی ۷۵ ساله وخیم است.

اندرو ویلی، از نزدیکان رشدی این خبر را تایید کرده است، او پیش از این گفته بود که این نویسنده ممکن است یک چشم خود را از دست بدهد.

«هادی مطر» ۲۴ ساله، متهم است که به روی صحنه دویده و حداقل ۱۰ ضربه چاقو به صورت، گردن و شکم رشدی زده است.پس از این حمله، اندرو ویلی گفته بود که رشدی اعصاب یک دستش قطع شده، کبدش آسیب دیده و احتمالاً یک چشمش را از دست خواهد داد.
عضویت در خبرنامه
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
محمدرضا کیانفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
0
0
.
مهدی جهان‌تیغی مدیر جهان نیوز توئیتید: حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی در نیویورک نشان داد خدا اراده کرده سخنی از امام(ره) بر زمین نماند.

آقای جهان‌تیغی،
آیت‌الله خمینی از ادبیات بی‌بهره بود و نمی‌دانست که کتاب آیات شیطانی رمان است واقعیت ندارد مانند داستانهای شاهنامه حاصل تخیل نویسنده می‌باشد جرم محسوب نمی‌شود.
از ملامتگر ندارد یوسف بی‌جرم باک، گرد تهمت پاک می‌سازد ز رخ دامان پاک.
دیدن وضع جهان بار است بر روشندلان، نیست صائب شکوه‌ای ما را ز چشم خوابناک.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.
نام:
ایمیل:
* نظر: