روزنامه فرهیختگان : کودک آزارها در تلگرام مشغولند؛ برای فروش فیلم مبتذل حتی شماره کارت دارند/ اگر تلگرام فیلتر نبود آنها قابل شناسایی بودند

روزنامه فرهیختگان نوشت:  صاحبان کانال‌ها و گروه‌های مبتذل اینترنتی، در سیستم بانکی رسمی کشور فعالیت می‌کنند. یعنی به سادگی، شماره کارت بانکی در اختیار خریداران فیلم های مبتذل قرار می‌دهند. این امر نشان می‌دهد فعالیت مالی که در این میان صورت می‌گیرد، مخفی و پنهان نیست. 

ادامه مطلب

پردرآمدترین کشور‌ها برای پرستاران کدامند؟

براساس اعلام سازمان جهانی کار، پرستاری یکی از پرتقاضاترین مشاغل دنیا است که فقط به یک کشور محدود نمی‌شود، اما در ۵ کشور جهان پرستاری در دسته مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

خاطرات سعید راد از کار در سینمای ایران

«یادم می آید در اولین نمایش جشنواره‌ای فیلم «دوئل» در سینما سپیده، زمانی که اسم من در اول فیلم آمد مردم با خوشحالی دست می‌زدند و من از خوشحالی اشک می‌ریختم. بعد از سال‌ها دوباره با مردم فیلم می‌دیدم.» 

این جملات بخشی از خاطرات سعید راد بازیگر معروف فیلم «دوئل» است که پس از سال‌ها دوری با این فیلم گران و پرسر و صدا به سینما برگشت و امروز در سن ۷۹ سالگی از دنیا رفت؛ بازیگری که می‌گفت:  «من، سعید راد در واقع سعید احمد حق‌پرست‌راد هستم، چون اسم برادرم حمید بود، از همان بچگی مرا سعید صدا می‌کردند ولی در شناسنامه اسمم احمد است. متولد محله سنگلج هستم. البته زمانی که پنج ساله بودم پیش پدربزرگ و مادر بزرگم و عموهایم بودم و با آن‌ها از سنگلج به شمیران آمدم. درواقع بچه شمیران هستم.»

ادامه مطلب

فقدان این ژن باعث چاقی می‌شود

افراد بدون هر ۲ نسخه از ژن، موارد مرتبط با چاقی را مانند سطوح بالای چربی در خون، علائم اختلال عملکرد بافت چربی، افزایش آنزیم‌های کبدی و کاهش سطح هورمون‌های تیروئید دارند.

ژن SMIM۱ به‌عنوان عامل جدید در استعداد ژنتیکی به چاقی شناسایی شده است.

ادامه مطلب

ایران نهمین کشور جهان در مصرف مداوم نوشیدنی های الکلی است

فرشاد مومنی گفت: ایران از نظر سرانه مصرف الکل در میان مصرف کنندگان مداوم نوشیدنی‌های الکلی، رتبه نهم دنیا را دارد!
 دکتر فرشاد مومنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، که در نشست رونمایی از کتاب «مرگ‌های از سر ناامیدی و آینده سرمایه‌داری» نوشته «آن کیس» و با عنوان « بررسی کج کارکردی‌های نظام آموزش، سلامت و اشتغال کشور و آثار آن بر فقر، نابرابری و عقب ماندگی فناورانه» در موسسه مطالعات دین و اقتصاد سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: این کتاب در زمینه حیاتی ترین و سرنوشت سازترین مباحث برای جامعه بشری حاوی مباحث مهمی است.
به گزارش جماران، منظور از مرگ‌های از سر ناامیدی، مرگ‌هایی است که در اثر شدت اعتیاد به مواد مخدر، الکل و خودکشی پدید می‌آید. هر سه این موارد همواره در طول تاریخ بشر وجود داشته اما از نقطه عطف پایان دهه ۱۹۸۰ ابعاد بی‌سابقه‌ای پیدا کرده است.

ادامه مطلب

کشف قابلمه‌های ۴ میلیاردی قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴۰۰۰ عدد لوازم آشپزخانه قاچاق از انباری در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ مهدی افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف انبار لوازم آشپزخانه در جنوب تهران شدند، رسیدگی به این پرونده درپی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد، مقادیری کالای قاچاق خارجی در انباری در خیابان  فدائیان اسلام  تخلیه و دپو شده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی نیز مشخص شد که کالای خارجی توسط خودروهای شوتی از شهرهای جنوبی به اطراف تهران منتقل و سپس توسط وانت به این مکان انتقال داده و دپو شده است، اظهارکرد: این افراد قصد داشتند تا لوازم آشپزخانه قاچاق را در بازار توزیع کنند.

ادامه مطلب