تنش در مجلس بر سر طرح دوفوریتی پیرامون رفع فلیترینگ

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی برای لحظاتی به دنبال تذکر نماینده بوکان درخصوص اعلام وصول نشدن طرح دو فوریتی‌اش درباره رفع فیلترینگ، به تنش کشیده شد.

ادامه مطلب

روزنامه فرهیختگان : کودک آزارها در تلگرام مشغولند؛ برای فروش فیلم مبتذل حتی شماره کارت دارند/ اگر تلگرام فیلتر نبود آنها قابل شناسایی بودند

روزنامه فرهیختگان نوشت:  صاحبان کانال‌ها و گروه‌های مبتذل اینترنتی، در سیستم بانکی رسمی کشور فعالیت می‌کنند. یعنی به سادگی، شماره کارت بانکی در اختیار خریداران فیلم های مبتذل قرار می‌دهند. این امر نشان می‌دهد فعالیت مالی که در این میان صورت می‌گیرد، مخفی و پنهان نیست. 

ادامه مطلب

وزیر نیرو : از تنش آبی خارج شدیم

وزیر نیرو گفت: نقشه تنش آبی کشور با حمایت رییس‌جمهور شهید در شورای عالی آب تصویب شد. مدیریت تولید توامان آب و برق در دولت تصویب شد. ۲۴۰ هزار چاه کشاورزی دارای کنتور هوشمند فهام هستند که از طریق آنها آب داخل چاه‌های کنترل می‌شود.

ادامه مطلب

خوردن تُن ماهی در این شرایط خطرناک است / ماهی های تنبل تُن می‌شوند؟

درباره مزایا و خطرات استفاده از تن ماهی دکتر مجید حسن قمی، نایب رئیس انجمن تغذیه ایران به نکات جالبی اشاره کرد و شیوه طبخ آن برای مصرف گفت: تن ماهی در واقع با روغن درست شده و کالری آن بیشتر از ماهی است که به صورت کبابی یا به صورت پخته مصرف می‌کنید.

ادامه مطلب

تهیۀ شربت با آب حاوی یخ مضر است

مدیرگروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شربت را نباید با آب گرم، اما حاوی یخ مهیا کرد، چراکه دمای آن برای کبد، معده، ریه و مغز مضر است. موقع تهیۀ شربت حتماً از آب خنک استفاده کنید.

ادامه مطلب

پردرآمدترین کشور‌ها برای پرستاران کدامند؟

براساس اعلام سازمان جهانی کار، پرستاری یکی از پرتقاضاترین مشاغل دنیا است که فقط به یک کشور محدود نمی‌شود، اما در ۵ کشور جهان پرستاری در دسته مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

ماجرای سه میلیون تومان واریزی برای بازنشستگان دو روز قبل از انتخابات چه بود؟

سی تیرماه، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، در نامه‌ای به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه، در مورد تصویب‌نامه مصوب جلسه ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ هیات وزیران درخصوص «الحاق متنی به عنوان تبصره به بند ۱ تصویبنامه موضوع پرداخت ده میلیون ریال به صورت ماهانه به عنوان مبلغ علی الحساب متناسب سازی حقوق بازنشستگان» توضیح داد.

ادامه مطلب

خاطرات سعید راد از کار در سینمای ایران

«یادم می آید در اولین نمایش جشنواره‌ای فیلم «دوئل» در سینما سپیده، زمانی که اسم من در اول فیلم آمد مردم با خوشحالی دست می‌زدند و من از خوشحالی اشک می‌ریختم. بعد از سال‌ها دوباره با مردم فیلم می‌دیدم.» 

این جملات بخشی از خاطرات سعید راد بازیگر معروف فیلم «دوئل» است که پس از سال‌ها دوری با این فیلم گران و پرسر و صدا به سینما برگشت و امروز در سن ۷۹ سالگی از دنیا رفت؛ بازیگری که می‌گفت:  «من، سعید راد در واقع سعید احمد حق‌پرست‌راد هستم، چون اسم برادرم حمید بود، از همان بچگی مرا سعید صدا می‌کردند ولی در شناسنامه اسمم احمد است. متولد محله سنگلج هستم. البته زمانی که پنج ساله بودم پیش پدربزرگ و مادر بزرگم و عموهایم بودم و با آن‌ها از سنگلج به شمیران آمدم. درواقع بچه شمیران هستم.»

ادامه مطلب

پزشکیان تیپ جدید زد (+عکس)

پوشش رئیس جمهوری منتخب در دیدار با دو عضو دولت سیزدهم تغییر کرده بود.
روز گذشته احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی با رئیس جمهوری منتخب دیدار کرده و گزارش هایی را خدمت او ارائه کردند.

ادامه مطلب

واکنش بازار خودرو نسبت به آزاد شدن واردات خودروهای کارکرده/‌قیمت‌ها صعودی یا نزولی؟

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه تسریع در فرآیند اجرای واردات خودروهای کارکرده تاثیر مثبتی در هر سه‌ حوزه‌ خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی خواهد داشت، پیش بینی کرد که اجرای این مصوبه موجب شکستن حباب بزرگ خودروهای وارداتی، کاهش قیمت‌های نامتعارف مونتاژی‌ها و کاهش فاصله قیمتی کارخانه‌ای و بازار خودروهای داخلی خواهد شد.

علی خسروانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با تاثیر واردات خودروهای خارجی مدل ۲۰۱۹ به بالا بر بازار، ضمن تاکید بر اینکه همچون زمانیکه واردات خودروهای نو انجام شد، تاثیر مثبتی بر بازار داشت، قطعا واردات خودروهای کارکرده نیز تاثیر شگرفی در کاهش قیمت خودروها در بازار خواهد داشت، اظهار کرد: بخش اعظمی از رفتار بازار خودرو، بحث روانی است و زمانی هم که روند صعودی در پیش می‌گیرد، بیشتر نسبت به اخبار واکنش نشان می‌دهد. با توجه به اینکه خودرو طی سال‌های اخیر، کالای سرمایه‌ای شده ، واکنش آن بسته به اخبار و جو روانی است؛ بنابراین حتی پیش از اجرا، همان خبر بر بازار تاثیر خود را می‌گذارد.

ادامه مطلب

رتبه ۷۰ ایران در حوزه هوش مصنوعی در دنیا

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری به اشاره به رتبه ۷۰ ایران در حوزه هوش مصنوعی در دنیا گفت: ما هنوز تا رتبه دهم این علم در نیا که رهبری هوش مصنوعی را هدایت می کنند، فاصله زیادی داریم.

ادامه مطلب

سرگیجه برای فوتبالیست‌های بالای ۳۰ سال!

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر آغاز شده است و باشگاه‌ها در حال نهایی کردن لیست بازیکنان خود برای آغاز کار در فصل بیست و چهارم لیگ برتر هستند. در این بین فدراسیون فوتبال به تازگی تصمیم به اصلاح برخی قوانین خود برای فصل نقل و انتقالات گرفته است.

ادامه مطلب

تشکیل دولت کارآمدِ انقلابی؛ مسؤولیت مشترک رئیس‌جمهور منتخب و مجلس

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: مسؤولیت مشترک رئیس‌جمهور منتخب و مجلس تشکیل دولت کارآمد، متدین و انقلابی است.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس با تبیین ۸ نکته مهم: «ضرورت پاسخگویی مجلس»، «تعامل سازنده مجلس و دولت جدید»، «شنیده شدن صدای واحد از ارکان کشور در مسائل مهم»، «حاکمیت اخلاق در مباحثات مجلس و دیگر فعالیت‌های نمایندگان»، «بایدها و نبایدهای قانون‌گذاری»، «نظارت بدون افراط و تفریط»، «فعالیت مؤثر هیأت نظارت بر عملکرد نمایندگان» و «حضور جدی مجلس در مسائل جهانی و سیاست خارجی»، ابراز امیدواری کردند با احساس مسئولیت مشترک رئیس جمهور منتخب و مجلس، کابینه‌ای متشکل از افراد مؤمن، کارآمد، انقلابی، امیدوار به آینده، مشهور به پاکدستی و صداقت، دارای نگرش ملی و برخوردار از اعتقاد عمیق به جمهوری اسلامی تشکیل شود و مسائل کشور و مردم را به پیش ببرد.

ادامه مطلب

عکسی از اشتباه عجیب در نوشتن سنگ مزار شهید رئیسی

بر روی سنگ مزار شهید رئیسی، او را هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران معرفی کردند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تصویری از سنگ مزار شهید ابراهیم رئیسی مشاهده می‌کنید، که او را به اشتباه معرفی کردند.
در تصویر اول مشاهده می کنید که، در سنگ قبر قبلی شهید رئیسی نوشته شده بود: هشتمین رئیس جمهور ایران.

و همچنین در تصویر دوم، حالا این عبارت به رئیس جمهور اسلامی ایران تغییر کرده است

ادامه مطلب

ایستادگی ظریف مقابل غنیمت بگیران و سهم بگیران از کابینه چهاردهم ظریف زیر فشارِ سنگین «تندروها» و «مجاهدان شنبه» /هتاکی روزهای اخیر به «معتمد پزشکیان» بخاطر چیست؟

چینش کابینه مهمترین گامی است که رئیس‌جمهوری منتخب این روزها با آن چالش دارد. او جواد ظریف را مامور روند انتخاب نامزدهای نهایی وزرای کابینه خود کرده است؛ همین امر باعث شده تا ظریف از جهت دیگری غیر از تندروها تحت فشار قرار گیرد؛ این جهت همان «مجاهدان شنبه»، غنیمت‌گیران و مهندسان کابینه هستند.

ادامه مطلب

سی‌ اِی: ژورنال سرطان برای پزشکان: از مداخلات مهم در سبک زندگی که می توانند به پیشگیری از ۴ مورد سرطان از میان هر ۱۰ کیس ابتلا کمک کنند!

بر اساس یک مطالعه جدید از انجمن سرطان آمریکا نیز مشخص شد که ۴ مورد از هر ۱۰ کیس تشخیص داده شده سرطان و تقریبا نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان بزرگسالان بالای ۳۰ سال در آمریکا را می توان به عوامل خطر قابل اصلاح نسبت داد.

دانشمندان گزارش می دهند که سیگار عامل خطر اصلی دست کم ۲۰ درصد از کل موارد سرطان و ۳۰ درصد از تمام مرگ و میرهای ناشی از سرطان است.

ادامه مطلب