ایران نهمین کشور جهان در مصرف مداوم نوشیدنی های الکلی است

فرشاد مومنی گفت: ایران از نظر سرانه مصرف الکل در میان مصرف کنندگان مداوم نوشیدنی‌های الکلی، رتبه نهم دنیا را دارد!
 دکتر فرشاد مومنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، که در نشست رونمایی از کتاب «مرگ‌های از سر ناامیدی و آینده سرمایه‌داری» نوشته «آن کیس» و با عنوان « بررسی کج کارکردی‌های نظام آموزش، سلامت و اشتغال کشور و آثار آن بر فقر، نابرابری و عقب ماندگی فناورانه» در موسسه مطالعات دین و اقتصاد سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: این کتاب در زمینه حیاتی ترین و سرنوشت سازترین مباحث برای جامعه بشری حاوی مباحث مهمی است.
به گزارش جماران، منظور از مرگ‌های از سر ناامیدی، مرگ‌هایی است که در اثر شدت اعتیاد به مواد مخدر، الکل و خودکشی پدید می‌آید. هر سه این موارد همواره در طول تاریخ بشر وجود داشته اما از نقطه عطف پایان دهه ۱۹۸۰ ابعاد بی‌سابقه‌ای پیدا کرده است.

ادامه مطلب

اکثریت مجلس فعلی با دولت پزشکیان همراهی و تعامل می کنند

نماینده ادوار مجلس می گوید: نتایج انتخابات ریاست جمهوری شوک خوبی به آقای قالیباف وارد کرد و اینکه آقای قالیباف مقداری از مشاورین خود فاصله بگیرد و به تجربه و عقلانیت خودش تکیه کند، نتایج بهتری می گیرد.

 مسعود پزشکیان، رئیس جمهوری منتخب برخواسته از مجلس است، او بعد از چند دوره حضور پیاپی در پارلمان حال راهی پاستور شده است و طی چند هفته آینده باید لیست وزرای پیشنهادی خود در کابینه چهاردهم را به مجلسی ها ارائه کند. اما مجلس چهاردهم که ریاست سال اول آن در دست قالیباف است با او همراهی خواهد کرد؟ آیا تندروهای حامی جلیلی در مجلس در مسیر دولت پزشکیان چالش آفرینی می کنند؟
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین تاکید دارد که بخش اعظم نمایندگان مجلس با مسعود پزشکیان هماهنگ می شوند.

ادامه مطلب

زمین سوخته در سال ۱۴۰۰ تحویل داده شد یا در برهه فعلی؟

رئیس دفتر دولت دوازدهم می‌گوید: سوال این است که مگر آقای جلیلی وکیل و منتخب ملت یا معیار سیاستگذاری در کشور است که بگوید اگر پزشکیان درست کار کرد یا نکرد وارد می شوم!چه بسا اینکه سیاست‌های مطلوب و عملیاتی آقای جلیلی مورد انتقاد جدی از سوی مسئولین رده‌های مختلف است و آنان مدل مطلوب ایشان را  قبول ندارند.

 « مگر جلیلی وکیل ملت است که بگوید اگر پزشکیان درست کار نکرد وارد می شوم.»، «اینکه فرد شکست خورده بگوید می‌خواهم دولت سایه تشکیل بدهم، خطرناک است.»و…این جملات را محمود واعظی، رئیس دفتر دولت پیشین درباره ادامه فعالیت دولت سایه سعید جلیلی و اظهارات او بعد از شکست در انتخابات می گوید.

واعظی در گفتگویی که با خبرگزاری خبرآنلاین داشته در پاسخ به افرادی که ۳ سال پیش می‌گفتند دولت سیزدهم زمین سوخته تحویل گرفته است، می گوید؛«مردم قیمت‌های مرداد ۱۴۰۰ را با شرایط فعلی مقایسه کنند متوجه می‌شوند شرایط فعلی زمین سوخته است یا آن موقع.»

ادامه مطلب