خوردن تُن ماهی در این شرایط خطرناک است / ماهی های تنبل تُن می‌شوند؟

درباره مزایا و خطرات استفاده از تن ماهی دکتر مجید حسن قمی، نایب رئیس انجمن تغذیه ایران به نکات جالبی اشاره کرد و شیوه طبخ آن برای مصرف گفت: تن ماهی در واقع با روغن درست شده و کالری آن بیشتر از ماهی است که به صورت کبابی یا به صورت پخته مصرف می‌کنید.

ادامه مطلب

تهیۀ شربت با آب حاوی یخ مضر است

مدیرگروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شربت را نباید با آب گرم، اما حاوی یخ مهیا کرد، چراکه دمای آن برای کبد، معده، ریه و مغز مضر است. موقع تهیۀ شربت حتماً از آب خنک استفاده کنید.

ادامه مطلب

خاطرات سعید راد از کار در سینمای ایران

«یادم می آید در اولین نمایش جشنواره‌ای فیلم «دوئل» در سینما سپیده، زمانی که اسم من در اول فیلم آمد مردم با خوشحالی دست می‌زدند و من از خوشحالی اشک می‌ریختم. بعد از سال‌ها دوباره با مردم فیلم می‌دیدم.» 

این جملات بخشی از خاطرات سعید راد بازیگر معروف فیلم «دوئل» است که پس از سال‌ها دوری با این فیلم گران و پرسر و صدا به سینما برگشت و امروز در سن ۷۹ سالگی از دنیا رفت؛ بازیگری که می‌گفت:  «من، سعید راد در واقع سعید احمد حق‌پرست‌راد هستم، چون اسم برادرم حمید بود، از همان بچگی مرا سعید صدا می‌کردند ولی در شناسنامه اسمم احمد است. متولد محله سنگلج هستم. البته زمانی که پنج ساله بودم پیش پدربزرگ و مادر بزرگم و عموهایم بودم و با آن‌ها از سنگلج به شمیران آمدم. درواقع بچه شمیران هستم.»

ادامه مطلب

رتبه ۷۰ ایران در حوزه هوش مصنوعی در دنیا

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری به اشاره به رتبه ۷۰ ایران در حوزه هوش مصنوعی در دنیا گفت: ما هنوز تا رتبه دهم این علم در نیا که رهبری هوش مصنوعی را هدایت می کنند، فاصله زیادی داریم.

ادامه مطلب

عکسی از اشتباه عجیب در نوشتن سنگ مزار شهید رئیسی

بر روی سنگ مزار شهید رئیسی، او را هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران معرفی کردند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تصویری از سنگ مزار شهید ابراهیم رئیسی مشاهده می‌کنید، که او را به اشتباه معرفی کردند.
در تصویر اول مشاهده می کنید که، در سنگ قبر قبلی شهید رئیسی نوشته شده بود: هشتمین رئیس جمهور ایران.

و همچنین در تصویر دوم، حالا این عبارت به رئیس جمهور اسلامی ایران تغییر کرده است

ادامه مطلب

سی‌ اِی: ژورنال سرطان برای پزشکان: از مداخلات مهم در سبک زندگی که می توانند به پیشگیری از ۴ مورد سرطان از میان هر ۱۰ کیس ابتلا کمک کنند!

بر اساس یک مطالعه جدید از انجمن سرطان آمریکا نیز مشخص شد که ۴ مورد از هر ۱۰ کیس تشخیص داده شده سرطان و تقریبا نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان بزرگسالان بالای ۳۰ سال در آمریکا را می توان به عوامل خطر قابل اصلاح نسبت داد.

دانشمندان گزارش می دهند که سیگار عامل خطر اصلی دست کم ۲۰ درصد از کل موارد سرطان و ۳۰ درصد از تمام مرگ و میرهای ناشی از سرطان است.

ادامه مطلب

فقدان این ژن باعث چاقی می‌شود

افراد بدون هر ۲ نسخه از ژن، موارد مرتبط با چاقی را مانند سطوح بالای چربی در خون، علائم اختلال عملکرد بافت چربی، افزایش آنزیم‌های کبدی و کاهش سطح هورمون‌های تیروئید دارند.

ژن SMIM۱ به‌عنوان عامل جدید در استعداد ژنتیکی به چاقی شناسایی شده است.

ادامه مطلب

تایید روانشناسی به توصیه های ابن سینا / با این سه راهکار مغزتان را مثبت‌ اندیش کنید

ابن سینا طبیب ایرانی هزار سال پیش با مطرح کردن این سه نظریه در کتاب قانون مبنی بر اینکه نیمِی از درد، توهم است، نیمِی از دارو، اطمینان و امید است و صبر و تحمل، آغاز بهبود است، اندیشه مثبت را در درمان بیماری‌ها موءثر دانسته بود. توصیه‌هایی که حتی در دوران معاصر نیز در درمان بیماری‌ها کاربرد دارد.

ادامه مطلب

خداحافظی به ۳ گوشی محبوب و پرفروش سامسونگ

سامسونگ در اقدامی جدید، پشتیبانی نرم‌افزاری از سه گوشی هوشمند خود را به پایان رساند. این لیست شامل گلکسی M51 5G، گلکسی A41 و گلکسی M01 می‌شود. با این تصمیم، صاحبان این گوشی‌ها دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری جدید را از سوی سامسونگ دریافت نخواهند کرد.

ادامه مطلب